Дата: 09.08.2011
Оновлено: 28.12.2017

Аналіз звернень

Аналіз звернень громадян, які надійшли до райдержадміністрації за 2017 рік

Аналіз звернень громадян в розрізі питань, які надійшли до райдержадміністрації за 2017 рік

Дані про кількість звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації через органи державної влади вищого рівня протягом 2017 року 

  

ДОВІДКА

про виконання вимог Закону України “Про звернення громадян”, Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 та роботу із зверненнями громадян, що надійшли до районної державної адміністрації протягом  2017 року 

Звернення громадян до органів державної влади та органів місцевого самоврядування мають важливе значення у забезпеченні постійного зв'язку між державою та громадянином у вирішенні життєво важливих проблем окремої людини і суспільства в цілому, реалізації конституційних прав і свобод людини і громадянина в процесі побудови демократичної, соціальної, правової держави.

Звернення стосуються різних напрямів діяльності суспільства й держави, але, як правило, мають єдину мету - акцентувати увагу відповідних органів і посадових осіб на необхідності розв’язати проблеми, що зачіпають суспільні інтереси або інтереси конкретної особи.

Районною державною адміністрацією, її структурними підрозділами, виконавчими комітетами сільських, селищної, міської рад у 2017 році продовжувалась робота щодо практичної реалізації вимог Закону України “Про звернення громадян”, Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

На виконання пункту 6 вказаного вище Указу керівництвом районної державної адміністрації здійснювались особисті прийоми громадян відповідно до затверджених графіків, в тому числі виїзні, не рідше двох разів на місяць. Так, протягом поточного року проведено 59 особистих прийомів громадян, під час яких надійшло 177 звернень, здійснено 48 виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання в населених пунктах району, під час яких надійшло 82 звернення.

Із 259 звернень:  93 - вирішено позитивно, на 166 - надано обгрунтовані роз'яснення.

Відповідно до графіків участі керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності у прямому телефонному зв'язку з населенням району протягом 2017 року проведено 23 прямих телефонних ліній, на які звернулось 19 громадян з таких питань: призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, оренди актового залу у будинку культури, присвоєння почесного звання України “Мати-героїня”, порядку розрахунку розміру   орендної   плати   за   земельну   частку   (пай),   порядку   оформлення документів для будівництва житлового будинку, працевлаштування, комунального господарства, організації надання медичної допомоги та інші. На підняті питання надані роз'яснення відповідно до вимог діючого законодавства під час спілкування.

На телефонну “гарячу лінію” районної державної адміністрації надійшло три звернення,  які стосувалися відмови у наданні щорічної основної відпустки, встановлення лінії електропередач, на які надано змістовні роз'яснення відповідно до вимог чинного законодавства та питання ремонту телефонного зв'язку вирішено позитивно.

На телефон довіри до районної державної адміністрації телефонних дзвінків від жителів району не було.

Проведено 12 засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян при райдержадміністрації, на яких розглянуто 16 питань, а саме:

- про розгляд звернення щодо надання щорічної основної відпустки;

- двічі про розгляд звернення щодо задимлення житлового будинку внаслідок розпалювання дров у лазні сусіда;

- про вивчення Закону України “Про звернення громадян”, Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, інших нормативно-правових актів щодо роботи із зверненнями громадян у  виконавчому комітеті Березнівської міської ради та управлінні освіти, молоді та спорту райдержадміністрації;

- про виконання вимог Закону України “Про звернення громадян”, Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 та роботу із зверненнями громадян, що надійшли до районної державної адміністрації у І кварталі 2017 року;

- про розгляд звернення щодо видачі копій свідоцтв про народження дітей;

- про розгляд звернення щодо винесення дороги в натурі та погодження технічної документації із землеустрою;

- про розгляд звернення щодо забруднення магістрального каналу с. Зірне;

- про розгляд звернення щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;

- двічі про розгляд звернень громадян, які знаходяться на контролі в районній державній адміністрації;

- про розгляд скарги на дії соціального працівника комунального закладу “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” Березнівської районної ради;

- про стан розгляду звернень учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, що надійшли до райдержадміністрації та управління соціального захисту населення райдержадміністрації за 8 місяців 2017 року;

- про виконання вимог Закону України “Про звернення громадян”, Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 та роботу із зверненнями громадян, що надійшли до районної державної адміністрації за 9 місяців 2017 року;

- про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли для розгляду до районної державної адміністрації через органи державної влади вищого рівня за 9 місяців 2017 року;

- про розгляд звернення щодо оформлення права власності на земельну ділянку.

Проведено 12 “Днів контролю”, на яких розглянуто виконання нормативно - правових   документів   щодо   роботи   із зверненнями громадян в райдержадміністрації, заслухано звіти 5 керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, 1 керівника комунального підприємства, 9 сільських голів, розглянуто 1 звернення щодо забезпечення житлом онука-сироту.

Відповідно до графіка, затвердженого головою райдержадміністрації, вивчено стан роботи із зверненнями громадян у 8 структурних підрозділах райдержадміністрації, 3 комунальних підприємствах м. Березне, виконавчих комітетах 12 сільських рад та Березнівській міській раді.

Матеріали перевірок доведені до відома голови райдержадміністрації та надіслані керівникам установ для відповідного реагування.

У ході вивчення стану роботи із зверненнями громадян головним спеціалістом  відділу діловодства та контролю апарату райдержадміністрації надається методична допомога щодо організації роботи із зверненнями громадян.

У відділі діловодства та контролю апарату райдержадміністрації проведено стажування головного спеціаліста відділу  соціальних гарантій управління соціального захисту населення  райдержадміністрації та головного спеціаліста відділу з питань цивільного захисту населення, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації з питань роботи із зверненнями громадян.

На виконання доручення голови районної державної адміністрації від 03 травня 2017 року № вих.01/10-274/16 17 травня 2017 року в районі   організовано та проведено єдиний день прийому громадян, під час якого від жителів району до голови райдержадміністрації, керівників управлінь, відділів, служби райдержадміністрації, окремих підприємств, установ, організацій району, виконавчих комітетів сільських, селищної, міської рад надійшло 112 звернень. З них: 49 - вирішено позитивно, на 63 звернення надано роз’яснення щодо шляхів їх вирішення.

На даний період районною державною адміністрацією продовжується робота щодо здійснення організаційних та практичних заходів для своєчасного і якісного розгляду звернень громадян, вирішення порушених у них питань, забезпечення контролю за їх виконанням і вирішенням.

За звітний період до районної державної адміністрації, у тому числі через органи державної влади вищого рівня, засоби масової інформації з листами, скаргами та заявами, з урахуванням колективних звернень, звернулись 1489 осіб (за 2016 рік - 1087), з них: на особистому прийомі - 259 громадян (за 2016 рік - 104),   з   письмовими    зверненнями  - 1230   громадян   (за 2016 рік - 983), 2 звернення надійшло електронною поштою. У своїх зверненнях громадяни порушили 902 питання (за 2016 рік - 1098).

За характером питань, що порушували громадяни у зверненнях до райдержадміністрації, переважали питання соціального захисту населення (54,7%), а саме призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям з дітьми, комунального господарства та благоустрою (11,5%), аграрної політики та земельних відносин (7,5%), транспорту і зв'язку (5,2%),  питань праці (4,2%), питань охорони здоров'я (3,2%).

За видами звернень домінують заяви та клопотання щодо вирішення певних питань, які складають 99,5%, скарги - 0,5 %. 

За піднятими питаннями, які порушувалися перед райдержадміністрацією громадянами вжито необхідні заходи, надано обґрунтовані відповіді і роз’яснення, а саме: 419 звернень вирішено позитивно, по 462 зверненнях надано  роз’яснення щодо шляхів їх вирішення, 19 - надіслано за належністю,   2 - перебуває на контролі в райдержадміністрації. Порушень термінів розгляду звернень не допущено.

Через органи державної влади вищого рівня надійшло 432 звернення (за  2016 рік - 843), в тому числі через урядову телефонну „гарячу лінію” - 288, телефонну “гарячу лінію” облдержадміністрації - 99, облдержадміністрацію - 28, Кабінет Міністрів України - 9, Апарат Президента України - 8. З них: 198 - вирішено позитивно, по 206 - дано обґрунтовані роз’яснення, 10 - надіслано за належністю, 7 - перебуває в стадії розгляду.

Від загальної кількості звернень, які порушили громадяни перед органами державної влади вищого рівня, найбільше звернень надійшло від жителів  Березнівської міської - 91, Соснівської селищної - 36, Тишицької - 47,   Малинської - 27, Моквинської - 28, Губківської - 20, Городищенської - 26 сільських рад. Збільшилось звернень через органи державної влади вищого рівня з Вітковицької (+17), Бронської (+2), Грушівської (+3) сільских рад. Жодного звернення не порушували громадяни перед органами державної влади вищого рівня з Голубненської та Яцьковицької сільських рад, по одному зверненню надійшло з Білківської та Друхівської сільських рад.

Переважна більшість звернень, які надійшли через органи влади вищого рівня стосувалась соціального захисту, комунального господарства, транспортного забезпечення.

Протягом звітного періоду до райдержадміністрації надійшло 19 повторних та 6 дублетних звернень.

Якщо за 2016 рік частка колективних звернень становила 4,3% (35)  від загальної кількості, то в поточному даному періоді вона становить майже однакову кількість 4,2% (38). Порушені у зверненнях питання стосувалися роботи приватних перевізників, оплати праці, екології, створення опорних шкіл, передачі дошкільних навчальних закладів з міського бюджету до районного  бюджету,  виділення  приміщення для роботи з дітьми з особливими потребами, комунального господарства, встановлення бочок для випалювання деревного вугілля та інші.

Особлива увага приділяється вирішенню проблем, з якими звертаються  інваліди, багатодітні сім'ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки.

За звітний період звернулось 47 багатодітних сімей, 30 одиноких матерів, 31 учасник бойових дій, 188 пенсіонерів, 61 інвалід, 3 учасники Великої Вітчизняної війни, 3 жінки, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня” з питань: надання матеріальної допомоги на лікування, забезпечення ліками, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, щодо затримки соціальних виплат тощо.

Як свідчить аналіз надходження звернень громадян за територіальною ознакою, протягом звітного періоду, при середньому показнику по району 1,12%  на  тис. населення,  найбільше звернень громадян до районної державної

адміністрації надійшло від жителів Соснівської селищної (2,52% на тис. населення), Губківської (3,94% на тис. населення), Грушівської (2,39% на тис. населення), Малинської (2,68% на тис. населення), Поліської (2,84% на тис. населення), Тишицької (2,47% на тис. населення) сільських рад.

Найменша кількість звернень - від жителів Друхівської (0,49% на тис. населення), Голубненської (0,88% на тис. населення), Полянської (0,72% на тис. населення), Яцьковицької (0,24% на тис. населення) сільських рад.

Крім того, протягом 2017 року до райдержадміністрації надійшло 26 звернень та запитів від народних депутатів України, депутатів місцевих рад, які стосувалися надання інформації про громадські об´єднання учасників антитерористичної операції, які зареєстровані та діють на території району, виділення з  районного бюджету коштів на оздоровлення і виховання дітей у таборі “Покрова” при Березнівському Свято - Покровському храмі, забезпечення належної роботи водонапірної башти в с. Яблунне, законності реєстрації статутів навчальних закладів, надання відомостей про заробітну плату керівництва райдержадміністрації та її апарату, надання інформації про земельні ділянки релігійних громад м. Березне, матеріально-технічного забезпечення Грушівської ЗОШ І-ІІ ступенів, надання кошторисів на будівельні та монтажні роботи в Орлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів та інші.

Всі запити та звернення розглянуті у встановлені терміни, передбачені вимогами чинного законодавства України та про результати їх розгляду депутатів проінформовано в письмовій формі.

Робочою групою з питань розгляду звернень громадян щодо надання грошової допомоги розглянуто 165 звернень. Відповідними розпорядженнями голови райдержадміністрації та рішенням районної ради надано одноразову грошову допомогу на суму 164 900 гривень.

З метою виконання районної Програми соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей (із змінами), затвердженої рішенням  районної  ради  від  28  травня  2015  року   № 940, робочою групою з питань розгляду звернень громадян щодо надання грошової допомоги розглянуто  9 звернень учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Відповідними розпорядженнями голови райдержадміністрації надано одноразову грошову допомогу на суму 17 000 гривень. 

До громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги в райдержадміністрації надійшло 11 звернень з наступних питань: строку розгляду запиту на публічну інформацію, виплати вихідної допомоги у разі ліквідації підприємства, оскарження протоколу про адміністративне правопорушення, повноважень органів державної влади у сфері земельних відносин, купівля-продаж земельної ділянки під будівництво за межами села, декларування суттєвих змін у майновому стані декларанта, порядку розірвання договору оренди земельної ділянки, порядку оформлення документів для отримання субсидій, порядку зняття з реєстрації місця проживання особи, що не проживає в помешканні, щодо пільг на житло учасникам антитерористичної операції та інші.

Звернення, які надійшли до громадської приймальні розглянуті і вирішені по суті. Заявникам надано роз'яснення відповідно до вимог чинного законодавства.

У районній газеті “Надслучанський вісник” та на офіційному Wеb-сайті районної державної адміністрації систематично розміщується інформація про роботу райдержадміністрації із зверненнями громадян, оприлюднюються графіки особистих та виїзних прийомів громадян керівництвом райдержадміністрації, проведення прямого телефонного зв’язку з населенням району.

Дане питання перебуває на постійному контролі органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

 

 

Керівник апарату адміністрації                                                    Н. Селях