БЕРЕЗНЕ – МОКВИН – ПРИСЛУЧ – БИСТРИЧІ –СОСНОВЕ – ГУБКІВ – МАРИНИН – БІЛЬЧАКИ

Пропонований туристам маршрут – надзвичайно багатий історією, пам’ятками архітектури, природоохоронними об’єктами. Ця територія вщент заповнена археологічними пам’ятками та історичними місцями.

Соснові, березові, грабові та дубові діброви багаті на гриби та ягоди.

Заливні луки наповнені квітучим різнотрав’ям. Случ – неперевершене місце для рибної ловлі в різні пори року.

Протяжність маршруту 42 км. Відрізок маршруту від м. Березне до смт Соснове має асфальтоване покриття, від смт Соснове до с. Маринин – асфальтоване покриття, від с. Маринин до с. Більчаки – відсів, від смт Соснове до с. Губків – кам’яна бруківка.

Даною місцевістю рекомендуємо здійснювати подорожі автомобілем, велосипедом, пішки.

БЕРЕЗНЕ – БАЛАШІВКА –МИХАЛИН – РУДНЯ БОРОВСЬКА – ЛІНЧИН – КНЯЗІВНА

Маршрут для тих, хто любить спокій, пахощі соснового лісу.

Цей маршрут цікавий завжди.

Що може бути приємнішим і кориснішим ніж пахощі ефірних масел, які виділяє сосна.

Протяжність маршруту 50км. Відрізок маршруту від м.Березне до с.Балашівки має асфальтоване покриття, від с.Балашівка до с. Князівка – лісовими стежками.

Рекомендуємо здійснювати подорожі автомобілем, велосипедом, пішки, кіньми.

БЕРЕЗНЕ – ЗІРНЕ – ГОЛУБНЕ

Маршрут цікавий будь-якої пори року. Найбільше захоплення отримують любителі історії, старожитностей та народних промислів.

Протяжність маршруту 16 км. Відрізок маршруту від м.Березне до с.Зірне має асфальтоване покриття, від с.Зірне до с.Голубне – кам’яна бруківка.

Даною місцевістю рекомендуємо здійснювати подорожі автомобілем, велосипедом, пішки.

БЕРЕЗНЕ – ПОЛЯНИ – МАЛИНСЬК
 Маршрут найкраще обирати з кінця весни. Напрочуд чудово тут влітку, коли від ставів віє прохолодою, а над блакитними плесами вирує життя.

Протяжність маршруту 21 км. Відрізок маршруту від м.Березне до с.Малинськ має асфальтоване покриття та кам’яну бруківку.

Даною місцевістю рекомендуємо здійснювати подорожі автомобілем, велосипедом, пішки, кіньми.

Полянські стави - чудове місце для любителів рибної ловлі.

БЕРЕЗНЕ – ВІТКОВИЧІ – КНЯЗІВКА

Маршрут найкраще обирати влітку. Особливо цікавим він є для тих, хто захоплюється риболовлею, бджільництвом, збиранням грибів та ягід.

Пересуваючись даним маршрутом варто відвідати загальнодержавний заказник «Урочище Брище –1» площею 100 га, що знаходиться на річці Бобер. Цей природоохоронний об’єкт створений у 1974 році для охорони рідкісної водної тварини – бобра річкового, поселеного в цих місцях в 1964 році. Територію урочища прикрашають міцні дуби віком більше 100 років. Заказник «Брище –1» – це цінний куточок природи Березнівщини. Тут охороняється не тільки річковий бобер, заради збереження якого створювався заказник, а й чимало типових та рідкісних видів поліських рослин, тварин, птахів, таких як лелека чорний, болотяна черепаха.

Протяжність маршруту 16 км. Відрізок маршруту від м.Березне до с.Вітковичі – кам’яна бруківка, від с.Вітковичі до с.Князівка – лісовими стежками.
Рекомендуємо здійснювати подорожі автомобілем, велосипедом, пішки, кіньми.

БЕРЕЗНЕ – БАЛАШІВКА – ЯЦЬКОВИЧІ

Маршрут для тих, хто прагне залишитися на самоті з природою і відпочити від монотонних трудових буднів. Навколо – велетні ліси, які приваблюють до себе величними дубовими й сосновими дібровами, густими березовими гаями. Мальовничі поліські краєвиди… Безліч грибів і ягід… Лісові прозорі озерця… Чудові місця відпочинку. На території с.Балашівка збереглись козацькі могили, так званий «Козацький колодязь», які свідчать, що тут, за переказами, проходили бої між козаками і шведами у 1709 році.

На околицях росте рідкісна рослина – Азалія понтійська, оспівана в багатьох народних легендах. На Україні вона зустрічається лише в Рівненській, Житомирській та Київській областях.

Протяжність маршруту 23 км. Відрізок маршруту від м.Березне до с.Яцьковичі має асфальтове покриття.

Рекомендуємо здійснювати подорожі автомобілем, велосипедом, пішки, кіньми.

БЕРЕЗНЕ – МОКВИН – ДРУХІВ – ПОЛІСЬКЕ – ГРУШІВКА – ВІЛЬХІВКА

Маршрут цікавий в будь-яку пору року! Найбільше захоплення отримують любителі історії та памяток архітектури!

В першу чергу, варто відвідати Березнівський краєзнавчий музей, заснований у 1981 році. Оглянувши експозиції музею, Ви зможете дізнатися багато цікавого та пізнавального про побут, історію, звичаї і традиції жителів Березнівського Полісся в минулому.

На особливу увагу заслуговує Березнівський державний дендрологічний парк. На даний час у парку зібрано близько 900 видів і форм деревних рослин, серед яких чимало представників з різних континентів (Америка, Кавказ, Середня Азія, Далекий Схід, Сибір). У парку прокладені прогулянкові доріжки, споруджений каскад ставків, обладнані альтанки й оглядові майданчики; є окрема ділянка декоративних рослин, березовий гай (більше 40 видів берези), сади жасмину, розарій.

Село Моквин відоме тим, що в ньому знаходився палац польських шляхтичів Валевських, який, на жаль, не зберігся. Також на території села залишився католицький костел, його залишки й досі привертають увагу туристів.

А ще в селі збереглася церква, побудована на кошти Валевських в кінці ХІХ століття. Церква декілька разів перебудовувалась і зараз використовується за призначенням.

Вагоме значення для Березнівщини відіграє церква Різдва Богородиці, що знаходиться в селі Друхів. Деревяна церква була збудована в 1793 році і вважається найдавнішим храмом району. Варто завітати й до Михайлівської церкви в селі Поліське та Свято-Покровського храму, що розташований в селі Грушівка!

Протяжність маршруту 28 км. Відрізок маршруту від м. Березне до с.Друхів має асфальтове покриття, від с.Друхів до с.Вільхівка – кам’яна бруківка.

Рекомендуємо здійснювати подорожі автомобілем, велосипедом, пішки.