Звіт

голови громадської ради про її роботу в період 2013-2014 років


Шановні члени громадської ради,

уповноважені представники інститутів громадянського суспільства, запрошені!

Громадська рада при районній державній адміністрації діє відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, Положення про громадську раду при районній державній адміністрації затвердженого рішенням громадської ради від 8 лютого 2011 року та розпорядження голови райдержадміністрації від 2 лютого 2011 року №37.

Основними завданнями громадської ради є сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, забезпечення врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень центральних і місцевих органів виконавчої влади.

За період 2013-2014 років громадська рада провела 8 робочих засідань. Організовувалися зустрічі з обговорення проектів законодавчих і нормативних актів та роз”яснення прийнятих органами влади рішень за участю представників соціальних груп, політичних партій, громадських організацій, профспілок, права і законні інтереси яких вони зачіпають. Зокрема, обговорювалися Закон України «Про громадські об’єднання», реалізацію адміністративно-територіальної реформи, реформування медичної галузі.

За участю представників громадської ради вирішувались питання вшанування пам»яті жертв Голодомору 1932-1933 років, проведення Шевченківських днів, відзначення Дня Незалежності, святкування Дня міста Березне, проведення акції “Чисте довкілля – чиста Україна». Окремі пропозиції членів громадської ради були враховані при проведенні відповідних заходів.

Щороку члени громадської ради беруть участь в обговоренні пропозицій від політичних партій, громадських організацій, громадськості щодо проекту програми соціального та економічного розвитку району, які в послідуючому розглядаються на сесії районної ради.

До складу колегії при районній державній адміністрації включено голову громадської ради, що дає можливість більш широко впливати громадській раді на діяльність органів виконавчої влади.

На засіданнях представники громадської ради порушували питання медикаментозного забезпечення, використання водних об’єктів, збереження лісового фонду, благоустрою міського парку, будівництва об’їздної дороги у місті, ремонту доріг, водорегулювання річки Случ, дотримання громадського порядку під час святкування, правил благоустрою, упорядкування пам’ятників та кладовищ, укладання угод громадянами на вивезення сміття, освітлення вулиць, окультурення місць відпочинку, активізації депутатського корпусу міської ради. З цього приводу на засідання запрошувалися представники міської ради., інших служб. Частина цих питань вирішувалася інша потребує довирішення.

Від громадської ради направлявся лист в обласну адміністрацію щодо виділення додатково 1 млн. грн. для проведення капітального ремонту вул.Ціолковського у м. Березне. Незнаємо що вплинуло, але дорогу зробили.

Громадською радою затверджено бланк громадської ради при районній державній адміністрації, відповідно до запропонованої форми.

Вирішено питання по Городищенській сільській раді щодо водовідведення по вул. Лісовій, яка постійно підтоплюється через відсутність стоку води.

Від громадської ради запропоновано при підготовці заходів до 1025-річчя святкування Хрещення Руси запрошувати представників різних конфесій, направлено лист до управління соціального захисту населення райдержадміністрації щодо можливості вирішення проблеми безкоштовного забезпечення інвалідів по зору окулярами. На жаль, останнє поки що не вирішується.

Не менш важливими на розгляд засідань виносились питання про готовність житлово-комунального комплексу до осінньо-зимового періоду, роботу закладів охорони здоров”я в системі реформування галузі, відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, відзначення 80-річчя Голодомору в Україні, проект Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, присвоєння Березнівській гімназії ім”я Миколи Буховича, стан доріг на території району, створення зелених зон відпочинку підприємствами лісового господарства.

Розглядались і менш значимі питання, наприклад перенесення опори лінії електропередач з проїзджої частини по вул. Ковпака в м. Березне, грейдерування дороги до с. Лінчин, встановлення лампочок розжарювання по вул. В. Стуса в м. Березне, ямкового ремонту на вул. Зірненській в м. Березне,о обмеження швидкості руху транспорту по вул. Грушевського у зв”язку з високою запиленістю.

Від громадської ради напралялися листи на розгляд районної ради щодо публічного звітування депутатів районної ради обраних по мажоритарних округах перед своїми виборцями а також депутатів обраних по партійних списках перед громадськістю району, що передбачено Законом України “Про місцеве самоврядування”, щодо прискорення вирішення питання повернення відомчого житла у реконструйованому будинку по вул. Буховича у державну власність, публічного і прозорого висвітлення в ЗМІ процесів укладання договорів з приватними комерційними структурами на освоєння державних коштів.

Уповноважені представники громадської ради порушували також ряд питань щодо перенесення початку робочого дня для всіх державних установ на 8.00 год., оплати пільгового перевезення педагогічних працівників, введення автобусного маршруту Березне-Сарни.

В цьому році громадська рада поповнилась представниками громадської організації «За справедливість», Березнівської районної організації Всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни», громадського формування з охорони громадського порядку «Народна самооборона «Поліська Січ», Березнівського районного осередку громадської організації «ФРОНТ ЗМІН», Березнівської районної молодіжної громадської організації «Центр Молодіжних Ініціатив «РАЗОМ», Березнівської районної громадської організації «Майдан».

Членами громадської ради на останньому засіданні підтримано шляхом голосування наступні ініціативи голови адміністрації:

- Запропонувати виконкомам сільських рад, на території яких здійснюється одноразова торгівля в неділю, порушити питання перед депутатами рад про перенесення одноразової торгівлі з неділі на інший день.

- Запропонувати виконкомам сільських, селищної, міської рад порушити питання перед депутатами рад про заборону торгівлі спиртними напоями у неділю.

- Запропонувати люстраційному комітету, створеному ГО “Майдан”, подати документи на її членів для ознайомлення на засіданні громадської ради.

Безперечно, далеко не всі питання знайшли свого вирішення, але частина із них реалізовані. На це були як об'єктивні так і суб'єктивні причини. Висловлюю свою впевненість і побажання що нова громадська рада буде більш продуктивною.