За добу COVID-19 діагностували у 173 жителів Рівненщини

4/02
2021

За минулу добу на Рівненщині зареєстровано 173 хворих з COVID-19, з них у:

  • Рівненській ТГ – 61 (м. Рівне – 61);
  • Вараському районі – 14 (м. Вараш – 10, с. Довговоля, с. Полиці, с. Задовже, с. Серники);
  • Дубенському районі – 33 (м. Дубно – 10, м. Радивилів - 8, смт Демидівка, с. Михайлівка - 3, с. Козин – 3, с. Рачин - 2, с. Мирогоща Друга, с. Великі Сади, с. Варковичі, с. Карпилівка, с. Березини, с. Довгошиї);
  • Рівненському районі – 43 (м. Здолбунів - 3, м. Костопіль - 3, м. Острог - 3, м. Березне - 2, смт Клевань, с. Олександрія - 5, с. Деражне - 3, с. Малий Житин - 2, Михайлівка - 2, с. Межирич, с. Бродівське, с. Біла Криниця, с. Обарів, с. Забороль, с. Городище, с. Зоря, с. Нова Українка, с. Свяття, с. Рудня, с. Дюксин, с. Стеблівка, с. Новий Корець, с. Голичівка, с. Бабин, с. Моквин, с. Яблунне, с. Князівка, с. Великі Селища);
  • Сарненському районі – 22 (м. Сарни - 6, смт Томашгород - 3, смт Клесів - 3, с. Тинне - 3, с. Костянтинівна, с. Кузьмівка, с. Стрільськ, с. Чемерне, с. Люхча, с. Осницьк, с. Залужжя)

Вік хворих від 1 до 80 років.

Таким чином в Рівненській області наразі маємо 46 256 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

Хворі з COVID-19 отримують медичну допомогу у 15-ти лікарнях Рівненщини, де підготовлено 1 676 ліжок. На сьогодні завантаженість закладів складає 23,81%. У разі необхідності, ліжковий фонд для пацієнтів з COVID розширять до 2 250 місць.

Наразі 399 пацієнтів із діагнозом COVID-19 та з підозрою на коронавірус перебувають у лікарнях Рівненщини, з яких 126 - у важкому стані, 35 - в реанімації. Четверо хворих підключені до ШВЛ-апаратів.

В області зареєстровано 582 летальних випадків, спричинених COVID-19. Померли 58 та 72-річні жителі м. Рівне.

Одужало 43791 людей. Подолали хворобу 281 житель області.

Протягом доби проведено 833 ПЛР і 700 ІФА досліджень та 400 досліджень швидкими тестами.

У лютому заплановано початок вакцинальної кампанії в Україні. Лікувальні заклади та медпрацівники Рівненщини до цього готові: розроблені маршрути пацієнтів, створені мобільні бригади, пункти вакцинування. В області здійснюватимуть вакцинацію 5 бригад у Дубенському, Рівненському, Сарненському та Вараському районах, Рівному. У першу чергу прививатимуть медиків, які надають допомогу хворим на COVID-19, а також працівників закладів соціальної сфери та підопічних пансіонатів.

Цілодобовий оперативний штаб при Рівненській ОДА продовжує впроваджувати заходи задля недопущення потужного спалаху коронавірусної інфекції в області.

Медицина:

На Рівненщині працює 15 закладів першої хвилі - Рівненські міські лікарні №1 та №2, Дубенська міська лікарня, Сарненська, Рокитнівська, Костопільська, Здолбунівська, Гощанська, Дубровицька, Острозька, Зарічненська та Рівненська ЦРЛ, Дубенський пологовий будинок, а також спеціалізована медико-санітарна частина №3 у м. Вараш. Також пацієнтів з COVID-19 лікують у Рівненській обласній дитячій лікарні. У резерві ще 3 лікарні, готові прийняти хворих на COVID-19. У разі необхідності область буде переходити до надання медичної допомоги у закладах другої хвилі: Березнівській, Демидівській, Корецькій ЦРЛ.

Заповненість ліжок в 15-ти лікарнях 1-ї хвилі для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 на 4 лютого.

Назва закладуЗагальна кількість ліжок для хворих з COVID-19 в ЗОЗ% заповненості ліжок хворими на COVID-19 та хворими з підозрою
КНП "Центральна міська лікарня" Рівненської міської ради33022,73
КНП "Сарненська центральна районна лікарня" Сарненської міської ради17521,71
КНП "Дубенська міська лікарня" Дубенської міської ради18017,78
КНП "Костопільська центральна районна лікарня" Костопільської районної ради12031,67
КНП "Рокитнівська центральна районна лікарня" Рокитнівської районної ради12531,20
КНП "Пологовий будинок" Дубенської міської ради1910,53
КНП "Здолбунівська центральна районна лікарня" Здолбунівської районної ради11515,65
КНП "Гощанська центральна районна лікарня " Гощанської районної ради8031,25
КНП "Дубровицька центральна районна лікарня" Дубровицької районної ради8929,21
КНП "Міська лікарня №2" Рівненської міської ради4520,00
КНП "Клеванська лікарня імені  М.Вервеги" Клеванської селищної ради10111,88
КНП "Острозька центральна районна лікарня" Острозької районної ради9052,22
КП "Рівненська обласна дитяча лікарня" Рівненської обласної ради547,41
КНП "Зарічненська центральна районна лікарня" Зарічненської районної ради5020,00
КНП "Вараська багатопрофільна лікарня" Вараської міської ради10323,30
Всього:167623,81

Безпека:

З 25 січня Україна повернулася до карантинних обмежень, які відповідають «помаранчевому» рівню епідемічної небезпеки.  Вони триватимуть до 28 лютого 2021 року. 

Місто Вараш перебуває в зоні особливого контролю ОДА, адже там знаходиться АЕС – державний стратегічний об’єкт. Після перших випадків захворювання на COVID-19 серед працівників атомки було підписано розпорядження про активізацію заходів, зокрема, обстеження ПЛР-тестуванням працівників і контактних осіб.

З метою перевірки стану дотримання карантину на Рівненщині створено 22 мобільні групи. До їх складу входять працівники поліції, представники органів місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби. Щоденно вони здійснюють до 35 виїздів.

До закладів освіти допускають лише у масках або респіраторах, водночас на заняттях маски можна не використовувати. Педагоги опитують учнів/студентів про їхнє самопочуття і можуть проводити уроки на відкритому повітрі. Відповідні рекомендації щодо організації освітнього процесу 30 липня затвердив заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Тимчасові рекомендації розроблено для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів.

Роботодавці області, які через коронавірус зупинили свою діяльність, отримують компенсацію від держави. Гроші представники малого та середнього бізнесу можуть скерувати на виплати зарплат своїм працівникам.

Жителям області, які повертаються з-за кордону пропонується два варіанти – обсервацію та самоізоляцію із використанням мобільного додатку «Дій вдома». На Рівненщині посилили контроль за цінами. Під моніторинг в області підпадають супермаркети 16 мереж, а також магазини облспоживспілки. Контролюватимуться ціни на соціальні продукти, ліки та нафтопродукти.

Під час карантину соціальні працівники дбають про літніх людей. Наразі такі послуги надають 27 територіальних центрів та центрів соціального обслуговування в районах й сільських радах, відділах соцзахисту. Такі установи є й в ТГ.