У Березному реалізують проєкт «АРТ-громада»

3/02
2021

Днями у Березнівській громаді відбулися навчальні заходи для працівників сфери культури. Таку ініціативу вдалось реалізувати  в рамках проєкту «АРТ-громада» за підтримки Українського культурного фонду.

«Фахова майстерня» для менеджерів культури у Березному зібрала фахівців культурної сфери новоствореної громади. Експерти у сфері децентралізації та розвитку креативних індустрій розповіли учасникам про основні зміни та правові аспекти діяльності закладів культури в нових умовах.

Так, менеджерка культурних проєктів Ірина Рачковська розповіла учасникам про суть культурного проектного менеджменту, розглянула успішні кейси, які вже реалізовані на Рівненщині за підтримки різних донорів. 

Вона наголосила, що саме Поліський край – це великий пласт культури який потрібно зберігати, поширювати, відновлювати та передавати у спадок. 

Начальниця відділу регіонально-культурної політики управління культури і туризму Рівненської ОДА Галина Ковальчук презентувала нову модель організації центру надання культурних послуг.  

Разом з учасниками вони обговорили можливі варіанти їх створення, яка кількість фахівців має там працювати, які платні послуги можна запровадити, і які головні завдання стоять перед такими установами.

Експерт проекту з правових питань Василь Курилас розглянув тему про порядок передачі закладів культури в умовах реорганізації у комунальну власність громади.

Березнівська громада – це 55% колишнього району, відтак і працівників сфери культури і закладів багато. Тому варто робити усе зважено, створювати сучасні центри надання культурних послуг, але таким чином щоб усе населення мало доступ до культурних інституцій та послуг. 

Найбільш актуальна проблема для сфери культури - це фінансове забезпечення закладів та установ громади. 

Експертка з фінансових питань Людмила Кушнер дала роз’яснення, як правильно фінансувати заклади культури, які є джерела фінансування та як шукати можливості.

Водночас вона наголосила – у комунальну власність потрібно взяти усі наявні заклади на території, а вже потім планувати реорганізацію та розробляти статути новостворених культурних інституцій.

В рамках роботи фахової майстерні експерти ознайомилися з роботою закладів культури Березнівської громади, а саме - будинком культури у селі Кам’янка,

Кам’янською публічно-шкільною бібліотекою-філією, Березнівським районним будинком культури, дитячою бібліотекою Березнівського району, Краєзнавчим музеєм. 

Фахівці вивчили їх проблеми та успіхи, а також  надали власні фахові рекомендації щодо розвитку закладів культури.

За повідомленням Рівненського РВ АМУ в рамках проєкту «ART-громада» за підтримки УКФ.