Рівненська ОДА: головне на брифінгу за 1 лютого. ВІДЕО

1/02
2021

Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін та заступниця начальника обласного управління охорони здоров'я Олена Гандзюк відповіли на актуальні запитання, що стосуються захворюваності на COVID-19 та заходів з протидії коронавірусу, життєдіяльності Рівненщини в умовах пандемії.

  • Рівненщина інтенсивно готується до першого етапу вакцинації. Наразі збирається інформація по кількості цільової групи, яка підлягає вакцинації. Це - лікарі, військові та люди похилого віку. В області здійснюватимуть вакцинацію 5 бригад у Дубенському, Рівненському, Сарненському та Вараському районах, а також Рівному. Вакцинація є добровільним процесом.
  • Вакцина проти COVID-19 вимагає дотримання температурного режиму від -20 до - 80 °C. Уся партія буде зберігатися в Києві на центральних складах. Певна кількість буде довозитися на склади в усі області, де є спеціальне холодильне обладнання. Так, працівники мобільних бригад будуть їхати на обласні склади і братимуть одноденний запас вакцини. Після чого направлятимуться до пацієнта за попередньо затвердженим маршрутом. Відповідні умови для зберігання і транспортування вакцини на Рівненщині є. Навчання бригад буде проводитись вже найближчим часом.
  • Локдаун, який був введений з 8 по 24 січня, дав позитивний результат як в Україні, так і на Рівненщині. Для прикладу, вчителі, учні і персонал навчальних закладів стали менше хворіти. Наразі на самоізоляції перебуває 36 учнів та 13 працівників, за минулу добу захворіло 2 учні та 5 вчителів. У порівнянні із груднем ситуація покращилася, наразі кількість інфікувань коронавірусом серед школярів та вчителів навчальних закладів зменшилась. Наразі в усіх школах Рівненщини відновили навчання.
  • Міст через річку Іква у м.Дубно включений у планові будівельні роботи. Наразі, у зв’язку з погодними умовами, робота припинена. У 2021 році і цей міст буде відновлений.
  • Тестування на антиген коронавірусу (швидкий тест) відбувається за подібною методикою, що й ПЛР-тест. Він береться за допомогою назального мазка, а результат можна побачити через 15 хв. Якщо тест – позитивний, пацієнта відправляють на ПЛР-тест. Ще до нового року на Рівненщину надійшло 9 тисяч тестів, котрі розподілені між первинними медзакладами. Попередня поставка на Рівненську область була у кількості 54 тис. Тести розподілені на усі заклади первинної медичної допомоги. Наразі тестів достатньо.
  • У зв’язку з погодніми умовами роботи від Луцького кільця до Карпилівського наразі зупинені. Після покращення погоди роботи одразу відновляться. На цій дорозі буде відремонтована двостороння полоса, яка буде сполучати Рівне і Луцьк.
  • Для споживачів Рівненщини розпочала діяти «обмежена» ціна на газ – 6,99 грн. Постачальники, що зареєстровані на Рівненщині, встановили фіксовану ціну - 6,99 грн за кубометр, а це ТОВ «Рівнегаз Збут» і ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія». Споживачі й надалі вправі змінити постачальника природного газу відповідно до визначених самостійно критеріїв, тобто на свій розсуд. Газопостачальні компанії мають оприлюднювати вартість газу за 5 днів до початку місяця постачання.
  • Перші щити для снігозатримання будуть встановлювати на Рівненщині вже восени. Найбільше ділянок потенційного снігозаносу розташовані на півдні області, це - Здолбунівщина, Острог та Гоща. На даних ділянках проводиться особливе спостереження спеціальної техніки. Дані ділянки включені в перелік першочергових для обробки та очистки дорожнього покриття. Наразі інформація про найбільш проблемні ділянки уточнюється.