До уваги населення району!

21/10
2020

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує, що у зв’язку із наближенням осінньо-зимового періоду 2020/21 першочергово постає питання своєчасної оплати за спожиті житлово-комунальні послуги.
Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті за житлово-комунальні послуги є програма житлових субсидій, яка діє в Україні вже понад 20 років.
Завдяки програмі житлових субсидій громадяни оплачують не повну вартість послуг, а лише частину платежу.
Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 для призначення житлової субсидії громадянин подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формами, встановленими Мінсоцполітики.
Заява та декларація можуть бути подані особисто, надіслані структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики.
Відповідно до підпункту 5 пункту 14 Положення житлова субсидія не призначається, якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.
Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням районної комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що склалися.
Таким чином, найбільш вразливі категорії населення забезпечуються державною підтримкою.
Крім того, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг.
Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» передбачено на період карантину додаткові заходи щодо соціального захисту осіб, які звільнено з роботи у зв’язку з карантином.