У Березнівському районі з 17 вересня проводитиметься пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу

15/09
2020

Березнівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області повідомляє, що у вересні – жовтні цього року на території району розпочнеться осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу, шляхом розповсюдження приманок з вакциною із літаків.

Розповсюдження приманок відбуватиметься над лісовими та польовими угіддями, поза територіями населених пунктів та водойм. Тож жителів району закликають не хвилюватись, коли вони побачать літак АН-2, що розкидає вакцину.

Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясокісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Такі заходи забезпечать створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними  розповсюджувачами збудника сказу.

Прохання до жителів району: при виявленні приманок – не брати їх руками і не переносити з місця на місце, тим більше додому. Особливе прохання застерегти своїх дітей щоб при знайденні приманок з вакциною не грались нею, а тим більше не пробували її розламати.