Під час пандемії важливим є захист дітей

21/05
2020

Про діяльність служб, які реалізують державну політику з питань сім'ї та дітей на Рівненщині йшлося під час наради під керівництвом першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна.

За його словами, пандемія внесла корективи у всі галузі життєдіяльності країни, але під особливою увагою мають перебувати діти. Тим більше, що під час карантину діти з інтернатних закладів системи освіти повернулися додому.

В свою чергу в.о.начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Олександр Набочук нагадав, що на сьогодні мережу закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування складають 19 закладів, з них: 13 спеціальних закладів освіти, 4 заклади спеціалізованої освіти, 2 санаторні школи. До запровадження карантину тут навчалося 3098 дітей, із них в інтернатах закладів освіти проживало 1346 дітей. Натепер у 9 закладах освіти перебуває 32 дитини. Заклади освіти організували освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання.

Водночас максимально мають бути обстежені родини, які перебувають у складних життєвих обставинах, щоб діти не піддавалися загрозі.

«У зв'язку з карантином  понад 1300 дітей, які постійно проживали в закладах були повернуті в родини. Є серед них і сім’ї неблагополучні, де батьки ухиляються від належного виконання своїх обов’язків. Також є родини, у яких батьки не можуть сумлінно доглядати своїх дітей у зв’язку із станом здоров’я або ж через фінансовий стан. Саме з такими родинами й працюють служби у справах дітей впродовж карантину. Соціальні фахівці у районах, містах та ОТГ моніторять родини, відносно яких були ризики ухиляння від виконання батьківських обов'язків», - зазначив начальник служби у справах дітей ОДА Віктор Марчук.

Для цього використовуються різні методи – і дистанційно, і під час візиту соціальних працівників до сімей. Загалом наразі обстежили близько 600 сімей. Кризові родини поставили на облік, соціальні працівники або ж психологи з батьками провели бесіди, також обстежили умови проживання та можливість дистанційного навчання дітей. Наразі виявлено 58 дітей, що опинилися у скрутних життєвих обставинах.

В свою чергу Сергій Подолін закликав усі причетні служби у районах допомогти дітям, що опинилися у скрутних обставинах. Тому доручив і надалі у районах обстежувати родини, щоб виявити кризові та допомогти їм. Заступник голови наголосив, що необхідно звертати увагу й на здоров’я усіх членів родини. Адже наразі в області захворіли 88 дітей на COVID-19.