Єдиний в області пересувний флюорографічний автобус, в якому встановлено сучасне обладнання, у березнівських медиків

21/02
2020

Гарна подія сталася не тільки для колективу березнівських медиків, але й для всіх жителів нашого району – почав працювати відновлений і капітально відремонтований пересувний флюорографічний автобус.

Головний лікар комунального некомерційного підприємства «Березнівський районний центр первинної медичної допомоги» Березнівської районної ради Іван Габорець прокоментував цю хорошу новину:

"Трохи раніше цей автобус нам безкоштовно передав колектив обласного протитуберкульозного диспансеру. Тоді він був повністю розкомплектований – без двигуна, коліс, непридатний для роботи рентгенапарат. Враховуючи те, що даний апарат необхідний для діагностики захворюваності на туберкульоз, ми вирішили будь-що відремонтувати так потрібний автобус і оновити його обладнання. У цьому нам посприяли благодійники, районна та обласна влада, зокрема з районного бюджету виділили 100 тисяч гривень.

Завдяки спільним зусиллям було повністю оновлено ходову частину та двигун, салон, в якому встановлено сучасне обладнання з мінімальним рівнем опромінення.

Нині ми складаємо графік виїздів пересувного флюорографічного автобуса в населені пункти району, починаючи з села Зірне. Отож зможемо ретельно, не поспішаючи, безкоштовно обстежити усіх їх жителів. А коли завершимо цю важливу справу на Березнівщині, то будемо виїжджати в інші райони області та надавати послуги населенню. Адже нині такий спеціалізований автобус, в якому встановлено сучасне обладнання, – єдиний на Рівненщині".

У зв’язку з тим, що тимчасово вийшов з ладу рентгенапарат в районній поліклініці, її пацієнтів обслуговує цей пересувний кабінет медичної рентгендіагностики. І перші години його роботи засвідчили про високу якість зроблених знімків, тобто надійність і ефективність функціонування сучасного обладнання.

Відновлений та відремонтований пересувний флюорографічний автобус оглянули голова Березнівської райдержадміністрації Олег Піщанський та голова районної ради Юрій Гуменюк. Вони побували в його салоні, уважно вислухали пояснення Івана Габорця щодо технологічних характеристик і принципів роботи сучасного флюорографічного обладнання.