Березнівський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Рівненській області відзначив 5-у річницю Закону «Про пробацію»

14/02
2020

5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про пробацію», що визначив організаційно-правові засади для створення пробації  України.

Пробація представляє собою систему виконання покарань без позбавлення волі, орієнтовану не лише на контроль та нагляд за засудженими, а й на надання допомоги у напрямі зміни умов життєдіяльності правопорушника.

У 2018 році у складі Міністерства юстиції України було створено центральний орган управління діяльністю пробації – Державну установу «Центр пробації», що координує та здійснює нагляд за діяльністю 24 філій та 560 уповноважених органів з питань пробації по всій Україні.

У м. Рівне функціонує філія Державної установи «Центр пробації» як відокремлений структурний підрозділ та 17 уповноважених органів з питань пробації по всій Рівненській області, зокрема і Березнівський районний сектор та 1 сектор ювенальної пробації в м. Рівне.

Сьогодні на обліку Березнівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Рівненській області перебуває понад 50 осіб, щороку по обліку проходить в середньому до 150 осіб, засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі.

Клієнтами пробації є: обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь; особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням; особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.

Професійна діяльність працівників служби пробації пов’язана з постійним спілкуванням з великою кількістю людей, поєднання надання різнопланових послуг з нагляду і контролю, реабілітацією та ресоціалізацією клієнтів пробації.

Березнівський районний сектор співпрацює з 9 надавачами послуг громадських та державних організацій, які надають допомогу у вирішенні різного роду проблемних питань та сприяють позитивним змінам у поведінці підоблікових суб'єктів пробації.

Також, Березнівський РС взаємодіє із 4 волонтерами пробації, які сприяють УО з питань пробації м.Березне у здійсненні наглядових заходів і проведенні соціально-виховної роботи із суб'єктами пробації.

Головна мета пробації – безпека суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Начальник Березнівськогог РС

Філії Державної установи «Центр пробації»

в Рівненській області                                                                                                 Михайло ЛЕЙЧЕНКО