У Березнівському районі зростає захворюваність на кір

16/05
2019

За минулий звітний тиждень зареєстровано 19 хворих, з них 13 дітей. Госпіталізовано 9 осіб, з них 4 дітей та 5 дорослих. У відділення анестезіології та інтенсивної терапії госпіталізовано 1 особу хвору на кір.

Загалом з початку 2019 року на кір захворіли 277 осіб, що становить 430,3 випадків на 100 тисяч населення, з них 85 % діти. Переважно хворіють діти від 1 до 14 років. Найбільше хворих дітей віком 5 - 9 років. Зростає захворюваність кором серед дорослого населення.

Триває спалах кору в Березнівській ЗОШ № 2 - станом на 16.05.2019 р. - 55 випадків кору та Березнівській гімназії ім. Миколи Буховича - станом на 16.05.2019 р. - 4 випадки кору.

З початку поточного року зареєстровано 7 спалахів кору в дитячих організованих колективах Березнівського району.

Нагадуємо, що Міністерство охорони здоров'я України скасувало вікові обмеження на безоплатну вакцинацію проти кору.

Дорослі будь - якого віку, які контактували з хворим, тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, які перебували в контакті з хворим, для яких кір особливо небезпечний.

В черговий раз закликаємо всіх хто не отримав щеплення якомога скоріше звернутись до свого сімейного лікаря у лікувально - профілактичний заклад та вакцинуватись проти кору.

 

 Березнівське районне лабораторне відділення Костопільського міжрайонного відділу

Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоровя України»