На Рівненщині відзначатимуть 30-ту річницю створення НРУ за перебудову

15/05
2019

У вересні 2019 року виповнюється 30 років з часу створення Народного Руху України за перебудову.

Аби на високому рівні відзначити ювілей організації, яка зробила великий   внесок у  національне  відродження та здобуття Україною незалежності, в Рівненській ОДА відбулося перше засідання оргкомітету.

Організаторами заходів в області є облдержадміністрація, обласна рада та Рівненський осередок ветеранів НРУ. Співголовами оргкомітету є заступниця голови облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко, перший заступник голови облради Сергій Свисталюк та голова Рівненського осередку ветеранів НРУ Микола Вельгус. Також до оргкомітету ввійшли керівники профільних управлінь облдержадміністрації, обласного державного архіву, депутати обласної ради, ветерани НРУ.  

 

Учасникизаходу пригадали події кінця 80-х років минулого століття, коли створювалася організація, її внесок у боротьбу за незалежність України.

Також акцентували увагу на ювілейних заходах з відзначення в області 30-річчя з моменту утворення НРУ за перебудову. 

«Вже у вересні у закладах освіти, культури, установах для дітей та молоді області відбудуться уроки, бесіди та лекції, присвячені ювілею НРУ. А у музеях – виставки документів, світлин і архівних матеріалів. Саме ці експонати є цінним джерелом духовності українського народу, ми повинні берегти їх і доносити інформацію про ті події української історії молодому поколінню», - зазначає Світлана Богатирчук-Кривко. 

Зокрема, планується нагородити відзнаками голови РОДА учасників Установчого з’їзду Народного Руху України за перебудову у вересні 1989-1991 років.

 

Нагадаємо, інформаційно-просвітницькі заходи, приурочені 30-ій річниці Народного Руху України за перебудову проводяться відповідно до постанови Верховної Ради України від 18 грудня 2018 року N 2654-VIII «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році».