Березнівському ЦНАПу виповнилось п'ять років

7/11
2018

01 листопада 2018 року свій ювілей відзначив відділ “Центр надання адміністративних послуг” Березнівської райдержадміністрації (далі - ЦНАП).

Хоча ювілей відділу ще молодий, 5 років, але вже є чималі успіхи у сфері надання адміністративних послуг у нашому районі.

Свою діяльність розпочинав як сектор райдержадміністрації у складі двох працівників із мінімальною кількістю послуг. На даний час штат ЦНАПу складає 8 чоловік, надається понад 50 адміністративних послуг, і надалі перелік послуг розширюватиметься.

Найпопулярнішими послугами відділу є:

1) державна реєстрація прав власності на нерухоме майно та їх обтяжень;

2) державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

3) надання послуг дозвільного характеру: розміщення зовнішньої реклами, реєстрація декларацій про утворення відходів, дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, експлуатаційні та інші дозволи тощо;

4) державна реєстрація громадських формувань;

5) оформлення будівельних паспортів на забудову земельних ділянок;

6) реєстрація земельних ділянок та надання відомостей з Держгеокадастру;

7) вклеювання фото до паспорта громадянина України (паперового) у разі досягнення ним 25- та 45-річного віку;

8) послуги у справах дітей.

Крім того, відповідно до Наказу Міністерства юстиції України від 29.08.2018 № 2825/5 “Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів цивільного стану” до ЦНАПу передаються повноваження щодо державної реєстрації актів цивільного стану: народження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміна імені, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, реєстрація смерті.

За підсумками роботи ЦНАПу за три квартали 2018 року надано суб'єктам звернення понад 7 тисяч адмінпослуг. Популярність центру зростає, кількість звернень збільшується. Проте працівники відділу не зупиняються на досягнутому.

З метою поліпшення якості надання адміністративних послуг та для подальшої розбудови відкритості та ефективності діяльності райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, зокрема, в частині надання адмінпослуг, Березнівською районною державною адміністрацією виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію частини приміщення Березнівського районного будинку культури під ЦНАП з метою його функціонування у вигляді «єдиного офісу».

Відкриття центру у новому приміщенні сприятиме створенню якомога комфортних і доступних умов для суб'єктів звернення щодо надання якісних та прозорих адміністративних послуг. У реконструйованій частині приміщення районного будинку культури передбачається зонуванння центру на сектор інформування, очікування та обслуговування; відділення банку, дитяча кімната, будуть створені умови для обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями.

При створенні належних умов надання адміністративних послуг планується максимально інтегрувати послуги у ЦНАП. Це сприятиме якісному обслуговуванню заявників, відновить довіру до органів державної влади, забезпечить надходження до місцевого бюджету. Людина в одному місці має отримувати весь комплекс життєво необхідних послуг, наприклад:  при народженні дитини - виготовити свідоцтво про народження дитини, подати документи на оформлення допомоги при народженні дитини, при необхідності — соціальної допомоги і субсидії, зареєструвати місце проживання дитини, навіть оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Хто ще не завітав до ЦНАПу — ласкаво просимо за адресою: м. Березне, вул. Київська, 9, (1-й поверх приміщення статистики).