Порядок оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

24/09
2018

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує, що з 01 січня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 №854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що визначає механізм надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортних путівок або путівок на відпочинок (далі - грошова допомога) через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, здійснення громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги, а також виплати зазначеним громадянам грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні.

Безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок (далі — путівки) забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі — громадяни, віднесені до категорії 1);

діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою (далі — діти з інвалідністю внаслідок ЧАЕС).

Для взяття на облік для забезпечення путівкою у наступному році громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подають до органу соціального захисту населення до 15 жовтня поточного року:

1) для забезпечення громадянина, віднесеного до категорії 1:

заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

копію паспорта.

2) для забезпечення дитини з інвалідністю внаслідок ЧАЕС та одного із батьків або особи, яка їх замінює:

заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);

копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;

копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.

Під час подання копій документів, передбачених цим пунктом, пред’являються оригінали зазначених документів.

Громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю внаслідок ЧАЕС забезпечуються безоплатними санаторно-курортними путівками відповідно до медичних показань у порядку черговості в межах бюджетних призначень.

За громадянами, віднесеними до категорії 1, та дітьми з інвалідністю внаслідок ЧАЕС, які перебувають на обліку, але не отримали путівки в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою в наступному році в порядку збереженої черговості за умови поновлення медичної довідки 070/о до 15 жовтня поточного року.

У разі відмови від санаторно-курортного лікування на наступний рік громадянин, віднесений до категорії 1,  один із батьків дитини з інвалідністю внаслідок ЧАЕС або особа, яка їх замінює має право на грошову компенсацію. Для цього необхідно подати до 15 жовтня поточного року органу соціального захисту населення за місцем проживання заяву на отримання грошової компенсації замість путівки та документи, передбачені даним Порядком. Грошова компенсація виплачується у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Для більш детальної інформації щодо оздоровлення постраждалих осіб та потерпілих дітей просимо звертатись до управління соціального захисту населення: райдержадміністрації за адресою: м. Березне, вул. Київська, 10А, тел. 5 48 95. 

 

Начальник відділу соціальних гарантій управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

  

Н.ЦИПАН