Депутати висловили свою позицію стосовно виборів в окупованому Криму

16/03
2018

Звернення ініціював голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

Його підтримала більшість депутатського корпусу під час сесії облради. Тож обласна рада звертається до мешканців Рівненської області щодо засудження незаконного проведення виборів президента РФ на тимчасово окупованій частині території України в АР Крим та Севастополі.

Зокрема, у тексті звернення йдеться: «Чотири року тому, саме 16 березня 2014 року, в Криму було проведено так званий  «референдум», на якому нібито переважна частина мешканців півострова «виступили» за його вихід зі складу України.

За результатами того псевдо-референдуму 18 березня 2014 року президент Росії Володимир Путін підписав так званий «Договір про прийняття Криму до складу Росії».

Відтоді мільйони українців опинилися в анексованому Криму у заручниках.

Ми не маємо права залишити наших земляків без підтримки. Україна на найвищому міжнародному рівні в ООН закріпила за Росією статус окупаційної влади, яка несе повну відповідальність за порушення прав людини на тимчасово окупованій території України – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь. І весь цивілізований світ це визнав.

Цьогоріч, саме 18 березня, московська влада цинічно та свідомо, зневажаючи на ключові засади міжнародного права, насамперед щодо суверенітету і територіальної цілісності незалежної країни, збереження основних цінностей миру і демократії, проводить незаконні вибори «президента» Росії»».

До відома жителів області, у неділю, 18 березня, об 11.00, на майдані Незалежності у Рівному відбудеться акція засудження проведення виборів президента РФ у Криму.