Рівненщина-Луганщина: дружба заради миру

5/12
2017

Рік тому між Рівненщиною та Луганщиною було закладено міцний фундамент дружби та співпраці.

У жовтні минулого року делегація від Рівненщини на чолі з головою ОДА Олексієм Муляренко вперше поїхала на Луганщину. У військово-цивільній адміністрації, яка тимчасово розташована в місті Сєвєродонецьк, наших земляків приймав очільник краю Юрій Гарбуз.

Рівняни приїхали не з порожніми руками - привезли із собою гуманітарну допомогу вагою 60 тонн, призначену саме для цивільного населення Луганщини. Та це був лише початок співпраці, що триває і досі.

Керівники обох областей Олексій Муляренко та Юрій Гарбуз перші в Україні закріпили своє партнерство Меморандумом.

Тоді ж було започатковано безстрокову акцію зі збору гуманітарної допомоги цивільному населенню Луганської області «Не будь байдужим!».

За рік часу вдалося чимало - доправили сотні тонн продуктів та теплих речей, понад 30 кубів лісу для відновлення будинків, будівництва храмів. Зміцненню стосунків сприяли телемости між школярами, обмін творчими колективами.

Реалізовуючи Меморандум про співпрацю між областями, в першу чергу, орієнтувалися на налагодження добрих, дружніх стосунків між дітьми. Бо лише вони зможуть по-справжньому об’єднати Україну! Тож вагомою є співпраця в оздоровленні дітей - вже майже 700 дітей зі Сходу побувало на канікулах у Рівненській області.

Жителі Березнівщини також долучились до реалізації Меморандуму. Дітям та дорослим мешканцям контрольованої Україною частини Луганської області надано гуманітарну допомогу на суму понад 40 тис. грн., зокрема придбано солодкі подарунки, іграшки, шкільне приладдя, продукти харчування, одяг, медикаменти та засоби гігієни.

Голова Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Муляренко подякував усім жителям Рівненщини, які долучилися до акції «Не будь байдужим!», та зауважив, що такими діями ми вкотре демонструємо усім, що ми - єдиний народ, єдина країна, одна сім’я.