Відбулось чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації

24/10
2017

Відбулось засідання громадської ради при райдержадміністрації участь у якому взяли заступник голови райдержадміністрації Ірина Жилінська, представники релігійних організацій району.

Учасники засідання розглянули питання щодо релігійної ситуації в Березнівському районі, можливості створення в районі ради церков та релігійних організацій та щодо відзначення в районі Дня Гідності та Свободи.

Обговорення першого питання було жвавим та емоційним. Спочатку голова громадської ради Мирослав Синиця ознайомив присутніх з організацією діяльності Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та наголосив на важливості налагодження співпраці між релігійними організаціями не лише на рівні держави, а й на рівні району. На підтримку виступив і член громадської ради Михайло Беженар, який наголосив, що питання створення такого дорадчого органу, як рада церков та релігійних організацій, є надзвичайно важливим у теперішній час. Адже духовність українців потребує утвердження релігійних істин у повсякденному житті. Український народ в силу історичних подій 20 століття був одурманений, відвернутий від релігії та духовного виховання. Тому, сьогодні в новій суверенній державі питання духовності набуває нового та архіважливого значення.

Думки присутніх розділились. Якщо одні стверджували, що процес створення ради церков та релігійних організацій є незворотнім, однак, потребує більш детальної підготовки, обговорення та тривалішого проміжку часу. То інші переконані, що створення ради церков та релігійних організацій поки що не на часі.

В ході тривалого обговорення всі присутні погодились з тим, що кожна релігійна громада має свої правила та звичаї, однак того, що всіх об'єднує - набагато більше. І тому потреба у спільних зустрічах та участі у заходах районного рівня представників різних релігійних організацій району - таки є.

Обговоривши друге питання члени громадської ради взяли час для обмірковування пропозицій щодо формату відзначення в районі Дня Гідності та Свободи у 2017 році.

На завершення засідання заступник голови громадської ради Іван Попач та член громадської ради Людмила Кравчук порушили питання щодо внесення змін до порядку призначення житлових субсидій та щодо перспектив будівництва систем водопостачання та водовідведення в південній частині м.  Березне.

Члени громадської ради одноголосно підтримали колег у важливості порушених питань та вирішили для більш детального інформування запросити на наступне засідання громадської ради начальника управлінння соціального захисту населення райдержадміністрації Яковчука  Ю. М. та Березнівського міського голову Пилипчука Р. П.