Продовжується санаторно-курортне оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

24/07
2017

Одним із важливих принципів державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є здійснення заходів щодо збереження і відновлення здоров'я.

Слід зазначити, що з 01 січня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 №854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що визначає механізм надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортних путівок або путівок на відпочинок (далі - грошова допомога) через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, здійснення громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги, а також виплати зазначеним громадянам грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні.

Безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок (далі - путівки) шляхом надання грошової допомоги забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме: громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - громадяни, віднесені до категорії 1); діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою (далі - діти з інвалідністю).

Право на забезпечення санаторно-курортною путівкою у поточному році мають громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю, які звернулися до управління соціального захисту населення райдержадміністрації із заявою та передбаченими чинним законодавством документами до 15 жовтня 2016 року.

Орган соціального захисту населення укладає договір із санаторно-курортним закладом та громадянином, віднесеним до категорії 1, батьками дитини з інвалідністю або особами, які їх замінюють, про виплату компенсації вартості путівки шляхом надання грошової допомоги (далі - договір) у розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1029 розмір грошової допомоги для компенсації у 2017 році вартості путівок шляхом безготівкового перерахування санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування або оздоровлення чи відпочинку осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, становить:

5250 гривень – для осіб, віднесених до категорії 1;

17390 гривень – для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку);

10840 гривень – дітей, яким установлена інвалідність, пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Договір укладається в трьох примірниках (один - для органу соціального захисту населення, другий - для закладу, третій - для громадян, віднесених до категорії 1, батьків дітей з інвалідністю або осіб, які їх замінюють). Усі примірники договору, підписані органом соціального захисту населення та громадянином, віднесеним до категорії 1, батьками дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, і скріплені печаткою органу соціального захисту населення, передаються зазначеним особам для подальшої передачі закладу.

На даний час з управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, обраними санаторно-курортними закладами та постраждалими особами укладено 93 договори, з них:

83 договори – з громадянами, віднесеними до категорії 1;

10 договорів – з батьками дітей з інвалідністю.

Також зазначаємо, що останній день періоду перебування громадян, віднесених до категорії 1, дітей з інвалідністю у закладах - 15 грудня поточного бюджетного року (включно), що є датою виїзду із закладу.

Громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю забезпечуються путівками шляхом надання грошової допомоги відповідно до медичних показань з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, у порядку черговості в межах бюджетних призначень.

У разі коли громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю мають право на санаторно-курортне лікування за двома або більше законами, їм надається право вибору взяття на облік для забезпечення путівкою за одним із них.

Слід зазначити, для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подають до органу соціального захисту населення:

1) для забезпечення громадянина, віднесеного до категорії 1:

заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

копію паспорта.

2) для забезпечення дитини з інвалідністю та одного із батьків або особи, яка їх замінює:

заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);

копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;

копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.

Інформацію про кількість громадян, узятих на облік для забезпечення путівками шляхом надання грошової допомоги та виплати грошової компенсації у наступному році, формується органами соціального захисту населення до 15 жовтня поточного року.

За додатковою інформацією просимо звертатися в управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: м. Березне, вул. Київська, 10А, тел. (03653)5-48-95. 

 

Начальник відділу соціальних гарантій управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 Світлана Антонюк