На Березнівщині презентували карту «Вишивана моя Україна»

15/06
2017

У рамках всеукраїнської казначейської акції 14 червня вишиту карту України було презентовано казначеями Березнівщини в райдержадміністрації, районній раді та студентам Західноукраїнського коледжу «Полісся».

Варто зазначити, що карта «Вишивана моя Україна» була передана 14 червня казначеями Костопільщини до управління Державної казначейської служби України у Березнівському районі. У цей же день унікальний витвір мистецтва – вишиту карту було передано казначеям Сарненського району для подальшого ознайомлення.

Довідково: Ця карта вишита казначеями усіх територіальних органів Казначейства та його центрального апарату на честь 25-ї річниці незалежності України, притаманними для кожного регіону орнаментами.

Символічним є те, що перші орнаменти  на карті були зроблені у серпні 2016 року  казначеями  м. Торецьк  Донецької області,  де перебувала із робочим візитом Голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз. Вона особисто передала полотно з вишитим контуром України казначеям Донбасу, які працюють на підконтрольній українській владі території, щоб вони змогли долучитись до патріотичної акції.  Потім карта «Вишивана моя Україна» подорожувала із сходу на захід. Полотно передавалось з регіону до регіону і доповнювалось новими візерунками. Акція завершилась в серпні 2016 року у м.Києві. У центральному апараті Казначейства  оформлення вишиваної України завершилося остаточно. Її оздобили Державним гербом – тризубом і символом миру – голубом. А ще на ній з’явилася Автономна республіка Крим та слова-пояснення щодо створення карти.   Разом з картою представлена рукописна книга – літопис  «Вишивана моя Україна», яка поповнюється побажаннями для казначеїв, подорожуючи з області до області, з району в район.

30 березня 2017 року Голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз особисто передала карту «Вишивана моя Україна»  команді українських дослідників. Вишиваний оберіг був доставлений до Антарктики 22-ю українською антарктичною експедицією та презентований учасниками місії. 22 квітня 2017 року карта повернулась  до Києва і продовжила свою подорож країною.

Далі карта – вишиванка  вирушила  почергово в усі територіальні органи Казначейства України для ознайомлення з результатом клопіткої  роботи по її вишиванню, після чого вона знайде своє місце в центральному апараті Державної казначейської служби України  як ще один символ згуртованості та патріотизму казначейської спільноти.