Відбулося засідання робочої групи з проведення обстеження порушених площ земель внаслідок незаконного видобутку бурштину на території району

13/05
2017

Засідання робочої групи проведено під керівництвом голови райдержадміністрації Віталія Люшина. У засіданні взяли участь члени робочої групи, голова громадської ради при Березнівській районній державній адміністрації Мирослав Синиця, голова громадської організації „Березнівське об’єднання учасників бойових дій та АТО „УВО” Юрій Гов’ядовський, представники громадськості.

Голова райдержадміністрації Віталій Люшин зазначив, що засідання робочої групи зумовлене тим, що протягом останніх днів почали надходити повідомлення громадян та органів місцевого самоврядування про випадки незаконної діяльності, яку розгорнули на окремих територіях району нелегальні бурштинокопачі, зокрема, в лісових масивах біля села Лінчин. Нелегальні бурштинокопачі мають добре налагоджену систему сповіщення, а тому легко уникають відповідальності за вчинення екологічних правопорушень. Діяльність старателів завдає непоправної шкоди довкіллю, плюндруються ліси, а землі перетворюються на „місячний пейзаж”, тому негайно потрібно вжити дієвих заходів.

Керівник району звернувся до начальника Березнівського відділення поліції Андрія Кушика з проханням надати пропозиції щодо можливих шляхів вирішення питання.

Андрій Кушик зазначив, що можливо забезпечити чергування спецпризначенців оперативного штабу Національної гвардії України в селі Лінчин для облаштування пункту спостереження.

Голова райдержадміністрації Віталій Люшин підтримав дану пропозицію та наголосив на необхідності проведення всіх організаційних заходів.

Заступник директора державного підприємства «Березнівське лісове господарство» Олександр Галагуз запевнив, що працівникам оперативного штабу буде надано необхідне сприяння в облаштуванні пункту спостереження.

Віталій Люшин звернувся з проханням до державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Василя Шевчука активізувати роботу щодо притягнення до відповідальності осіб за порушення земель та закликав активістів громадської організації „Березнівське об’єднання учасників бойових дій та АТО „УВО” надавати допомогу працівникам поліції.

На завешення засідання очільник району наголосив, що лише спільними зусиллями райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, працівників поліції, лісової охорони, земельної та екологічної інспекцій, небайдужих людей вдасться не допустити поширення екологічного лиха на території району.