Пенсійна реформа в найближчі роки не передбачає підвищення пенсійного віку

12/05
2017

Урядова пенсійна реформа не передбачає підвищення пенсійного віку в найближчі роки, - Павло Розенко 

 Пенсійна реформа, яку розробляє Уряд України, не передбачає підвищення пенсійного віку, заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. 

http://picua.org/img/2017-05/11/vr1biha9w84akfcr072rqk3v1.jpg 

«Уряд розробляє свою концепцію і напрацьовує варіант пенсійної реформи, але в ньому ви точно не побачите підвищення пенсійного віку. Підвищення пенсійного віку в найближчі роки в Україні не буде», - сказав він. 

Коментуючи інформацію щодо так званих вимог МВФ про підвищення пенсійного віку, Павло Розенко зазначив, що є різниця між тим, чого хоче МВФ, і тим, про що Уряд України домовляється з МВФ. 

«Все прописано в наших основоположних документах. Стаття в інтернет-виданні або газеті, безумовно, може бути точкою зору групи експертів МВФ, але у нас є офіційний документ, який називається «лист про наміри», де виписані основні принципи, за якими ми будемо працювати. В останньому підписаному документі немає жодної згадки про підвищення пенсійного віку. Тому я б не говорив: «або кінець співпраці з МВФ, або підвищення пенсійного віку». Так питання не стоїть. Передбачається подальше співробітництво з МВФ і проведення пенсійної реформи», - пояснив Віце-прем’єр-міністр. 

Нагадаємо, що Глава Уряду Володимир Гройсман оголосив проведення пенсійної реформи в Україні одним з пріоритетів роботи Уряду цього року. Ухвалення запропонованих Урядом пропозицій дозволить збільшити пенсії на суму від 200 до 1000 гривень щонайменше 5,6 млн пенсіонерів вже з 1 жовтня. 

Окрім того, буде скасовано оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. Запропонований Урядом підхід також закладає процес суттєвого зниження дефіциту бюджету Пенсійного фонду – аж до повної його бездефіцитності до 2024 року за рахунок цілої низки кроків, в тому числі реальної детінізації економіки та підвищення платіжної дисципліни в частині уплати єдиного соціального внеску. Урядові новації не передбачають підвищення пенсійного віку. 

Проведення пенсійної реформи є однією з тем ключових дискусій з Міжнародним валютним фондом в рамках виконання програми економічних перетворень в Україні, ухваленої в березні 2015 року.