Ще більше жителів Рівненщини матимуть право на безоплатну правову допомогу

30/01
2017

Кількість людей, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, значно збільшилась.

Законом України  «Про Вищу раду правосуддя», який нещодавно підписав Президент, внесено зміни й до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширилось коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Насамперед це стосується внутрішньо переміщених осіб та тих, хто претендує на отримання такого статусу.

Також сюди відносяться особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій надаватиметься не лише з питань їх соцзахисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань.

Також суттєво підвищиться поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:

- по-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер;

-  по-друге, особа матиме право на безоплатну допомогу, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

-  по-третє, інвалід матиме право на таку допомогу, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, як це було дотепер).

Реалізувати своєправо на безоплатну правову допомогу можна через мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та їх структурні підрозділи – бюро правової допомоги, які працюють на Рівненщині.

Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103.

 

 

За матеріалами Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області